Görme Engelliler

Madalyalar Verildi

Liselerarası güreş şampiyonasında 11 madalya alan güreşçiler ödüllendirildi. uslu; “ kızılcabölük için her alanda başarılı olmak zorundasınız. ”

 

LİSELERARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 11 MADALYA ALAN GÜREŞÇİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ. USLU;  “ KIZILCABÖLÜK İÇİN HER ALANDA BAŞARILI OLMAK ZORUNDASINIZ. ”

 

Denizli liselerarası il güreş şampiyonasında başarı elde eden Kızılcabölük Hanife Ahmet Paralı Endüstri Meslek Lisesi  öğrencilerine Kızılcabölük Belediye başkanı Abdülkadir Uslu teşekkür plaketi verdi.

 

Geçtiğimiz günlerde Denizli il genelinde düzenlenen müsabakalarda sürpriz bir sonuç alan Hanife – Ahmet Paralı EML 2 Altın madalya, 4 Gümüş madalya, 5 bronz madalya olmak üzere toplam 11 madalya almıştı. Hanife-Ahmet Paralı EML’sinde düzenlenen ödül töreninde konuşan EML  müdürü Ali Ozgan, okul olarak her geçen gün güçlendiklerini eğitimde olduğu kadar kültürel, sportif, sosyal alanlarda da başarılar elde ettiklerini anlattı. Ozgan; “ Belediye başkanımızın eğitime verdiği destekleri takdirle karşılıyoruz. Kendisine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Öğrencilere hitap eden Kızılcabölük belediye başkanı Abdülkadir Uslu, eğitim kalitesinin yükselmesiyle  yaşam kalitesinin yükseleceğini belirtti. Başkan Uslu; “Eğitim her işin başı. Bu günleri iyi değerlendirmek zorundasınız.  Kendiniz için değil, doğup büyüdüğünüz topraklar için gayret etmek zorundasınız. Çünkü gelecek sizlerle şekillenecek.”dedi. Başkan Uslu, okulun öncelikli olduğunu ama her öğrencinin derse ayırdığı zamanın dışında bir hobi sahibi olması gerektiğini ifade etti. Uslu sözlerine şöyle devam etti: “Bizler de bu sıralarda yer aldık. Üniversitelerde okuduk. Okul hayatında ve okul sonrası hayatta başarılı olan arkadaşlarımızın öğrencilikleri sırasında muhakkak kabiliyetleri doğrultusunda bir uğraşları olduğunu gördüm. Sanatla, sporla uğraşan arkadaşlarımızın derslerinde de başarılı olduklarını biliyorum. Sizlerde önceliği derslerinize vermeniz kaydıyla muhakkak bir spor ya da sanat dalıyla uğraşın. Bugün bu törene vesile olan güreşci arkadaşlarımızı bu manada özellikle kutluyorum. Çünkü bu uğraşları hobi olmaktan çıkmış kısa dönem idmanlar sonunda parmak ısırtacak bir başarı elde etmişler. Bu başarıyı özellikle Ata sporumuz güreşte göstermeniz bizi mutlu etti, Hepinizi tek tek kutluyorum. Ata sporunun Kızılcabölük’te gelişmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz. Bugün futbolda başarılı sonuçlarla dikkat çeken Kızılcabölük Spor Kulübünde alt yapısını oluşturduğumuzda niye bir güreş takımı kurulmasın?”dedi.

 

Kızılcabölük Belediye başkanı Abdülkadir Uslu sözlerini şöyle tamamladı: “Bu başarının tesisinde büyük katkısı olan başta müdürümüz Ali Ozgan beyi, hocalarımız Mustafa Şenlikçi ve Emrullah Salim beyleri ve Emel Coşkun hanımı huzurlarınızda kutluyorum. Okul olarak Kızılcabölük’ü layıkıyla temsil ettiğiniz için tekrar teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Madalya alan öğrencilerin dereceleri ve güreş stilleri şu şekilde gerçekleşmişti:

Denizli 1.incisi; Mevlit Çağlar(Grekoromen) ve Feyzullah Sarıkavak (Grekoromen) Altın madalya almıştı. Denizli 2.incisi; Veli Hıraözlü (Grekoromen) ve Veli Hıraözlü (Serbest Stil), Ramazan Erdem Aksak (Serbest stil), Ali Can Kaplancı (Grekoromen) gümüş madalya almıştı.

Denizli 3.üncüsü; Ramazan Erdem Aksak (Grekoromen), Ramazan Özbakır (Serbest), Ramazan Kundak (Serbest), Ali Beçim (Grekoromen), Hasan Kundak (Serbest) bronz madalya almıştı. Güreş takımını, yöneticisi öğretmen Mustafa Şenlikçi, Antrenör Emrullah Salim ve Beden Eğitimi Öğretmeni Emel Coşkun şampiyonaya hazırlamıştı.

 

Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi  madalya sahibi öğrencilere ve öğretmen Mustafa Şenlikçi, Antrenör Emrullah Salim, beden eğitimi öğretmeni Emel Coşkun ile Okul müdürü Ali Ozgan’a plaketleri Belediye başkanı Abdülkadir  Uslu ve belediye meclis üyesi Cahit Kocayiğit tarafından takdim edildi.